BASIN AÇIKLAMASI

Terörü Nefretle Lanetliyoruz

Türkiye Maden İş Sendikası -

Gaziantep’te 20 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain terör saldırısını şiddetle ve nefretle kınıyor, hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz.
Ülke olarak maalesef zor günlerden geçiyor, hemen hemen her gün can kaybı veriyoruz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne göz dikmiş hain odaklar FETÖ, PKK, DAEŞ gibi terör örgütlerini maşa olarak kullanıp topyekûn ülkemize savaş açmış durumdadır. Yalnız bu odakların ve teröristlerin unuttuğu ya da unutmak istediği bir şey var ki, bu ülke daha önce de söylediğimiz gibi, yedi düveli dize getirmiş ve küllerinden doğmuş bir ülkedir. Çok uzağı değil 15 Temmuz gecesini hatırlayalım. Tanklar, savaş uçakları, eli silahlı teröristler tepemizden bombalar yağdırırken, meclisi bombalarken, tüm güvenlik güçlerimizin bulunduğu binaları yerle bir etmeye kalkışmışken, bu halk, eli silahsız bir şekilde kanlarının son damlasını akıtmak pahasına bir savaş vermiş ve bu kalkışmayı çıplak vücutlarıyla püskürtmüştür. Türk halkı birliğine, bütünlüğüne, özgürlüğüne, bağımsızlığına ,demokrasisine o kadar bağlıdır ki ölmek pahasına tankların önüne yatmış ve her zaman olduğu gibi yine, Tarih yazmıştır.

15 Temmuz gecesinin hezimetine uğrayan terör grupları ve destekçileri artık iyice köşeye sıkışmış ve son çırpınışlarını sergilemektedirler. Direk sivilleri hatta iyice zıvanadan çıkıp bir düğünü hedef alan teröristler masum onlarca insanın kanını akıtmıştır.

Bu kanın hesabı sorulacaktır. Kanımız canımız pahasına bu ülkeyi terör odaklarının kucağına bırakacak bir tek vatandaşımız yoktur. Konu bahis Vatan olunca, Türk –Kürt, Sünni –Alevi, Laz- Çerkez’in nasıl bir araya gelip, birlikte nasıl destan yazdığını tüm dünya görmüştür. Akıllarından zoru olanlara 15 Temmuz gecesi büyük bir derstir ama belli ki bu ders onlara yetmemiştir. Türk halkının sabrını zorlayanlar asıl hezimete uğrayacak olanlardır. Türkiye Cumhuriyeti’ni Suriye’ye Irak’a benzetmeye çalışanlar Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmek isteyenler o kan gölünde boğulacaklardır.