BASIN AÇIKLAMASI

Hain Saldırıları Nefretle Kınıyoruz

Türkiye Maden İş Sendikası -

Dün akşam saatlerinde Ankara’nın göbeğinde gerçekleştirilen hain terör saldırısının şok ve üzüntüsünü yaşarken bir haber de maalesef Diyarbakır’dan geldi. Ankara’daki patlamada ve Diyarbakır’ da hayatını kaybeden şehitlerimize ve sivillerimize Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyoruz. Ailelerinin ve tüm milletimizin başı sağ olsun.

Hainler, son dönemde iyice zıvanadan çıkmış Batı’nın ve dış odakların da desteğiyle iyice şımarmış Türkiye Cumhuriyetini, aziz milletimizi hedef almıştır. Gün siyaset gütme, politika yapma, suçlu arama günü değildir. Gün, tüm millet olarak beraber olma, ordusuyla, hükümetiyle, halkıyla, partileriyle birlik olup teröre karşı mücadele etme günüdür. Koskoca bir devlete kafa tutma cüretini gösteren ve bunu da kahpece planlayan alçaklar, istediklerini yaptırmak, akılları sıra Devletimizi dize getirmek gibi hayalperest bir amaçla masum insanlarımızı askerlerimizi öldürmektedir. Türkiye Cumhuriyeti, terör saldırılarıyla, korku yıldırma politikalarıyla geri adım atacak ya da egemenliğinden vazgeçecek bir ülke midir ki, bunu amaçlayan hatta aklının ucundan geçirenlerin sonları malumdur. Türkiye Cumhuriyetini ve milletini hiç kimse küçümsemesin zira bu millet tarihinin her evresinde kendisini ispat etmiş hiçbir devlete boyun eğmemiştir. Gerektiğinde kanının son damlasına kadar savaşmış ve egemenliğini, bütünlüğünü hiçbir güce teslim etmemiştir. 7 düvele karşı koyan bir millet, terör belasına mı teslim olacaktır?

Bu kalleş saldırıların bizi bölemeyeceğini korkutamayacağını egemenliğimizden bağımsızlığımızdan bütünlüğümüzden taviz vermeyeceğimizi, bu terör eylemlerini gerçekleştiren ve destekleyen şer odakları artık anlamalıdır. Kardeşçe barış ve huzur içinde yaşama arzumuz , paylaşım savaşı yapan çığırtkanların işine gelmese de devam edecektir.

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu