Terörü Lanetliyoruz
BASIN AÇIKLAMASI

Terörü Lanetliyoruz

Türkiye Maden İş Sendikası -

Ankara’da 10 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek ‘Emek, Barış ve Demokrasi’ mitingi öncesi ortalığı kana bulayan, masum onlarca insanın ölümüne ve yaralanmasına neden olan terör saldırısını nefretle kınıyoruz.

Ülkemizin birlik beraberliğini bozmaya yönelik bu tür saldırılar, ülkeyi bir kargaşa ve kaosa sürüklemeye çalışan odaklar, emellerine asla ulaşamayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti güçlü ve büyük bir devlettir. Ulu Önder Atatürk’ün de dediği gibi her zaman dahili ve harici bedhahlar olacaktır. Geçmişte olduğu gibi , bugün de yarın da bu bedhahlarla mücadelede Türk milleti birbirine kenetlenecek , barış içinde birlikte hareket edip düşmana prim vermeyecektir. Türk milletinin huzurunu bozmaya çalışan, sindirme korkutma ve yıldırma politikası güden şer odakları, kime ve neye hizmet ederse etsin, amacı ve aracı ne olursa olsun bilmelidir ki, karşılarında ‘yedi düvele’ karşı koymuş, en ağır şartlarda yeniden doğmuş ve asla pes etmemiş bir millet vardır.

Türkiye Cumhuriyetini topla tüfekle ya da en ileri teknolojiyle yenemeyeceğini bilen bu odaklar, en adi en hain yolu seçerek; terörü maşa yaparak, arkadan vurarak, masumları katlederek emellerine ulaşmaya çalışmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, o maşayı veren elleri de tutan elleri de yakmasını iyi bilir.

Türk milleti yüzyıllardır din dil ırk ayrımı yapmaksızın, kardeşçe birlik bütünlük içinde yaşamış ve yaşamaya devam edecektir. Ne terör ne başka saldırılar bu birlikteliği asla bozamayacaktır.

Yas hepimizin yasıdır. Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu olarak, olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa yakınlarına da Allah’tan sabır diliyoruz. Milletçe başımız sağ olsun.