Terör Vahşetini Şiddetle Kınıyoruz
BASIN AÇIKLAMASI

Terör Vahşetini Şiddetle Kınıyoruz

Türkiye Maden İş Sendikası -
Türkiye Maden İşçileri Sendikası olarak bu vahşeti şiddetle ve nefretle kınıyor, şehitlerimize rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz.

Son günlerde tırmanan terör olaylarına maalesef bir yenisi daha eklenmiş ve Mardin’in Dargeçit ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca Dargeçit İlçe Emniyet Amiri ile 3 polis şehit edilmiştir.

Terör, özellikle güvenlik güçlerimize yönelik hain saldırılarını sürdürmekte, evlatlarımızı şehit etmeye devam etmektedir.
Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere yurt çapında süren terör saldırılarının önlenmesi, akan kanın ve anaların gözyaşlarının dindirilmesi, milletçe-devletçe yapılması gereken işlerin başında gelmektedir. Bu konuda öncelikle Hükümet’e, siyasi partilere ve sivil toplum kuruluşlarına büyük görev düşmektedir.

Seçimlere 59 gün kala özellikle Doğu ve Güneydoğu’da seçim ve sandık güvenliğinin nasıl sağlanacağı, insanların hiçbir baskı ve tehdit altında kalmadan, güvenlik içinde nasıl oy kullanabileceği konusu ön plana çıkmıştır. Çatışmaların ve şehitlerin artık son bulması, ülkenin, huzur ve güvenlik içinde 1 Kasım seçimlerine ulaşması, barışın bir an önce sağlanması son derece önemlidir. Bu konuda herkesin üzerine düşeni titizlikle yapması gerekmektedir. Söz konusu olan vatandır ve vatanın selametidir.

Bilinmelidir ki ,ülkemizde kaos yaratmak isteyen, milli birliği ve güvenliği bozmak , barış ve kardeşlik duygularımızı köreltmek isteyen terör örgütleri ve bunları destekleyen odaklar hiçbir zaman hain emellerine ulaşamayacaklardır. Milletimiz geçmişte olduğu gibi bugün de, teröre ve destekçilerine karşı ; birlik ve beraberlik içerisinde yol alacaktır.

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu olarak bu vahşeti şiddetle ve nefretle kınıyor, şehitlerimize rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz.