Gülahmet Güven


Merkez Yönetim Kurulu
Genel Başkan Yardımcısı

Sendikamızın 10. Olağan Genel Kurulu’nda genel başkan yardımcılığına seçilen Gülahmet Güven, 1975 yılında Taşova’nın Alçakbel köyünde doğdu. İlkokulu Alçakbel Köyü’nde okuyan Güven, ortaokulu Suluova ilçesinde tamamladı. Güahmet Güven lise öğrenimini ise Kütahya Tavşanlı Maden Lisesi’nde yaptı. Gülahmet Güven, lise öğreniminin ardından Selçuk Üniversitesi Maden Yüksek Okulu’na devam etti. 1993 yılında bu okuldan mezun olan Güven, maden teknikeri unvanını kazandı.
Gülahmet Güven, 1996 yılında özel sektör kömür işletmesinde maden teknikeri olarak bir süre çalıştıktan sonra askerlik görevini tamamladı.
Güven, askerlik görevinin ardından 1998 yılında Yeni Çeltek Linyit İşletmesi’nde maden teknikeri olarak işe başladı. Gülahmet Güven, sendikamız Çeltek Şubesi’nin 2003 yılında gerçekleştirilen olağan genel kurulunda şube başkanlığına seçildi. Güven, şubenin 2006, 2010 ve 2014 yıllarında gerçekleştirilen genel kurullarında da şube başkanlığına yeniden seçildi.
Gülahmet Güven sendikamızın 25-26 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen 10.Olağan Genel Kurulu’nda genel başkan yardımcılığına seçildi. Genel Başkan Yardımcısı Gülahmet Güven, evli ve bir çocuk babasıdır.