Hasan Hüseyin Gürbüz

Hasan Hüseyin Gürbüz

MERKEZ YÖNETİM KURULU
Genel TİS ve Mevzuat Sekreteri

11. Olağan Genel Kurul’da yeniden genel TİS ve mevzuat sekreterliğine yeniden seçilen Hasan Hüseyin Gürbüz, 1974 yılında Kütahya’da dünyaya geldi. İlköğrenimini Kütahya Yenidoğan İlkokulu, ortaokulu ise yine Kütahya’da Kılıçarslan Lisesi orta kısmında tamamladı. Hasan Hüseyin Gürbüz, ortaokuldan sonra, Kütahya Teknik Lisesi’ne devam ederek bu okuldan mezun oldu. Gürbüz, 1994 yılında askere gitti. Askerlik görevini tamamladıktan sonra 1995 yılında Kütahya’da porselen sektöründe işe başlayan Gürbüz, 1998 yılında Kırka Bor İşletme Müdürlüğü’nde işçi olarak çalışmaya başladı.
Sendikamız Kırka ve Havalisi Şubesi’nin 2 Mart 2003 yılında gerçekleştirdiği Genel Kurulu’nda şube başkan vekilliğine seçilen Hasan Hüseyin Gürbüz, aynı şubenin 3 Mart 2007 tarihinde yapılan genel kurulunda ise şube başkanlığı görevine seçildi. Kırka ve Havalisi Şubesi’nin 17 Temmuz 2010 tarihinde gerçekleştirilen genel kurulunda yeniden aynı göreve getirilen Gürbüz, sendikamızın 8. Olağan Genel Kurulu’nda genel merkez denetim kurulu asil üyeliğine seçildi.
Hasan Hüseyin Gürbüz, sendikamızın 14-15 Mayıs 2011 tarihlerinde gerçekleştirilen 9.Olağan Genel Kurulu’nda genel toplu iş sözleşmesi ve mevzuat sekreterliği görevine seçildi. Sendikamızın 25-26 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen 10. Olağan Genel Kurulu’nda da Genel TİS ve Mevzuat görevine yeniden seçilen Hasan Hüseyin Gürbüz, sendikamızın 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşen 11. Olağan Genel Kurulunda aynı görevine tekrar seçildi.

H.Hüseyin Gürbüz evli ve iki çocuk babasıdır.