YENİ ÇELTEK'TE JÜBİLE TÖRENİ
HABER / DUYURU

YENİ ÇELTEK'TE JÜBİLE TÖRENİ

Türkiye Maden İş Sendikası -

Yeni Çeltek İşletmesi'nde 15 yılını dolduran üyelerimiz için jübile töreni düzenlendi, törende üyelerimize jübile anısı birer Cumhuriyet altını ve plaket verildi.

Törene sendikamız genel merkezinden Genel Başkan Yardımcısı Mahir Yiğit, Genel Sekreter Vedat Ünal, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri H.Hüseyin Yıldız katılırken, Şirket Yönetim Kurulu Başkanı ve Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Başkan Yardımcısı ve Merzifon Belediye Başkanı Kadri Aydınlı, sendikamız Çeltek Şube Başkanı Gülahmet Güven ve Yönetim Kurulu, Yeni Çeltek genel müdürü ve idarecileri ile çalışanlar da törende hazır bulundu.

Amasya belediyesi konservatuar ekibinin müzik dinletisi ile başlayan program daha sonra konuşmalarla devam etti. İlk konuşmacı olarak Çeltek Şube Başkanı Gülahmet Güven kürsüye geldi. Güven konuşmasında öncelikle Yeni Çeltek AŞ'de 15 yılını dolduran 33 üyemizi kutlayarak, nice 15 yılları sağlık ve huzur içinde geçirmelerini diledi.

Güven şöyle devam etti: Türkiye Maden İşçileri Sendikası'nın bu zamana kadar ve bundan sonra da politikası devamlı karşılıklı hoşgörü ve diyalog olmuş, her işyerinde iş barışını ön plana koymuş sorunların çözümünü sokaklarda değil, masada aramıştır. Yeni dönem toplu sözleşme sürecinde de tavrımız ve politikamız bu yönde olacaktır. Tarafların konuya bu çerçevede yaklaşmaları halinde çözümün çok daha kolay ve yakın olacağına inanıyoruz.

Güven'in açış konuşması sonrası Sendikamız Genel başkan yardımcısı Mahir Yiğit, Yeni Çeltek Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Merzifon Belediye Başkanı Kadri Aydınlı da birer konuşma yaptı.

Konuşmalar sonrası 15 yılını dolduran üyelerimizin hediye ve plaketleri verilerek, törene son verildi.