Soma'da Tazminatlar Ödenmeye Başladı
HABER / DUYURU

Soma'da Tazminatlar Ödenmeye Başladı

Türkiye Maden İş Sendikası -

Soma'da 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen maden faciası sonrasında Soma Kömürleri A.Ş'ye ait, Eynez, Işıklar, Atabacası , Geventepe ve Yeni Anadolu firmasına devirden önceki süreçte çalışan, kıdem tazminatına hak kazanacak şekilde hizmet akdi sona erdirilen işçilerden, kıdem tazminatlarını veya iş sözleşmesinin bildirim şartına uyulmaksızın feshinden kaynaklanan tazminatını alamayanların tazminatları bugün itibariyle ödenmeye başlamıştır.

İşçilerin hakları olan ödemelerin yapılması son derece memnuniyet verici bir haberdir. Bu süreçte bizi hassasiyetle dinleyen ve bize yardımcı olan Enerji Bakanlığı yetkililerine, bizi mecliste dinleyen siyasi parti temsilcilerine, Türkiye Kömür İşletmeleri yetkililerine, Manisa milletvekillerine, özellikle konuyla bizzat ilgilenen Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan'a teşekkür ediyoruz.

Uyar Madencilik mağdurlarının da tazminatlarının ivedilikle ödenmesi için çalışmalarımız ve girişimlerimiz devam etmektedir. Türkiye Maden İşçileri Sendikası olarak, Uyar Madencilik mağduru işçilerimizin de sorunları çözülene ve mağduriyetleri giderilene kadar mücadele etmeye devem edeceğiz.