HABER / DUYURU

SENDİKAMIZDAN TÜRK-İŞ GENEL BAŞKANI ATALAY'A TAM DESTEK

Türkiye Maden İş Sendikası -

Son birkaç gündür sosyal medya ve basında Türk-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay bazı mesnetsiz ifadeler, anlamsız çıkarımlar, manipülatif yorumlar yapılmaktadır.

Bu tarz haberlerin ve yorumların tam da asgari ücret konularının görüşüldüğü dönemde yapılması manidardır.

Türk-İş konfederasyonu bu algı operasyonuna prim verecek ve pasifleştirilecek bir kurum değildir. Türkiye’nin en köklü en dinamik işçi hareketi olan Türk-İş, hiçbir zaman antidemokratik bir tavır sergilememiş ve kaostan beslenmemiştir. Türk-İş; uzlaşmacı, yapıcı, demokratik ve yasal haklar kapsamında ortaya koyduğu tavırdan da yine hiçbir zaman ödün vermemiştir.

Her zaman devletine, milletine, işçisine ve emekçisine sahip çıkan Ergün Atalay, bu konuda algı operasyonuna muhatap olacak en son kişidir. Bu algı operasyonlarını yönetenler öncelikle , ülkemizin en sancılı, en zor zamanlarında Türk-İş ve ailesinin nasıl bir duruş sergilediğine, devletine ve milletine nasıl sahip çıktığına bakmalıdır.

İşçi hareketinin yıkılmaz kalesi Türk-İş bu tür karalamalarla lekelenecek, bu tür iftiralarla kirlenecek bir kurum değildir.

Bu karalamaları yapan, yazan, bu operasyona alet olan herkesi nefretle kınıyor, konfederasyonumuz Türk-İş’in her zaman yanında olduğumuzu belirtiyoruz.


Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu