ANAGOLD ALTIN MADENİ İŞÇİLERİNE SEMİNER
HABER / DUYURU

ANAGOLD ALTIN MADENİ İŞÇİLERİNE SEMİNER

Türkiye Maden İş Sendikası -

Sendikamızın örgütlü olduğu İliç/Erzincan'da kurulu olan Anagold Altın Maden İşletmesi nde çalışan sendikamız üyesi maden işçilerine Temel Sendikacılık semineri verildi.

6-7 Mart 2012 tarihlerinde sendikamız eğitim uzmanı Dr. Fikret Sazak tarafından verilen seminere, sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Mahir Yiğit ile Genel Eğitim ve Araştırma Sekreteri Ahmet Çümen de katıldı.

Anagold Altın Madeni İşletmesi'nin toplantı salonunda iki devre halinde yapılan seminerin açış konuşmasını sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Mahir Yiğit yaptı.

Yiğit, bilgili, bilinçli, hak ve çıkarlarını bilen, dünyayı işçi sınıfı bilinciyle okuyan aktif, katılımcı üyeler için etkili ve sistemli eğitim çalışmaları gerektiğini belirterek Bu gereğin bilincinde, sendika olarak örgütlü olduğumuz bütün işyerlerinde seminerler gerçekleştiriyoruz. Biz biliyoruz ki, bilgili, bilinçli, özellikle de sınıf bilincine sahip üyeler ancak sendikasına sahip çıkar, hak ve çıkarları için sendikal örgütlülüğü altında mücadele eder dedi.

Mahir Yiğit'in konuşmasının ardından sendikamız eğitim müdürü Dr. Fikret Sazak Temel Sendikacılık semineri verdi. Sazak, 7 Nisan günü sabah aynı semineri ikinci işçi grubuna da verdi.

Seminerlerin kapanış konuşmasını Genel Eğitim ve Araştırma Sekreteri Ahmet Çümen yaptı. Ahmet Çümen, sendika olarak eğitim çalışmalarına ve özellikle yüzyüze eğitim çalışmalarına önem verdiklerini ve bu doğrultuda sistematik biçimde seminerler gerçekleştirdiklerini belirterek Sendikamızın yeni örgütlendiği işyerlerinde mutlaka temel sendikacılık semineri gerçekleştiriyoruz. Bu seminerlerde üyelerimiz temel sendikal kavramları öğreniyor, sendikanın anlamını, önemini, temel sendikal faaliyetleri ve birlik ve dayanışmanın önemini kavrıyor dedi.

Çümen, hak ve çıkarlarının bilincinde olan, dünyaya emekçi kimliği ile bakan üyeler ile sendikanın daha güçlü olacağını, hak mücadelesinde daha başarılı olacağını belirterek Biz işçiler olarak biliyoruz ki, ne kadar birlik ve dayanışma içinde olursak, ne kadar omuz omuza verirsek o kadar mücadelemizde başarılı oluruz, ekmeğimizi o kadar büyütürüz dedi.

İki günlük seminer sonunda Genel Başkan Yardımcısı Mahir Yiğit üyelerimizin işyerine ve toplu iş sözleşmesine ilişkin sorularına yanıt verdi.