KAMU İŞÇİLERİ EYLEMDE... İLK EYLEM BUGÜN AKP ÖRGÜTLERİ ÖNÜNDE
BASIN AÇIKLAMASI

KAMU İŞÇİLERİ EYLEMDE... İLK EYLEM BUGÜN AKP ÖRGÜTLERİ ÖNÜNDE

Türkiye Maden İş Sendikası -

HÜKÜMET KAMU KESİMİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİNDEKİ UZLAŞMAZ TUTUMUNU SÜRDÜRÜYOR..

KAMU İŞÇİLERİ OLARAK EYLEM VE ETKİNLİKLERE BAŞLIYORUZ:
- 2 TEMMUZ PERŞEMBE GÜNÜ İŞ ÇIKIŞINDA İL VE İLÇELERDE ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ÖRGÜTLERİNİN ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMALARI YAPILACAK
- 7 TEMMUZ SALI GÜNÜ İSE SABAH TÜM KAMU İŞYERLERİNDE BİR SAAT ÇALIŞMAMA HAKKI KULLANILACAK

Başbakan ile Türk-İş Yönetim kurulu arasında yaklaşık 300 bin kamu işçisini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde Hükümetin Türk-İş in istemlerini kabul etmemesi ve yeni bir öneri getirmemesi nedeniyle anlaşma sağlanamadı. Başbakan , Hükümetin ilk 6 altı ay için yüzde 3, ikinci 6 için yüzde 4 lük zam önerisini yinelemiş; taban ücret ayarlaması konusunda da hiçbir yapıcı öneri ortaya koymamıştır.

Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu nun Başbakan ile yapılan görüşmenin ardından yaptığı açıklamada belirttiği gibi kamu işçileri olarak demokratik eylemlere başlıyoruz.Bu çerçevede ilk olarak 2 Temmuz Perşembe günü il ve ilçelerde iş çıkışında kamu işçilerinin kitlesel katılımıyla AKP örgüt binaları önünde basın açıklamaları yapılacak.

7 Temmuz Salı günü ise sabah tüm kamu işyerlerinde bir saat çalışmama hakkı kullanılacak.

Demokratik, meşru eylemlerimiz Hükümetin hak tanımaz, uzlaşmaz tutumu devam ettikçe çeşitli biçimlerde yükselerek sürecektir.

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu olarak sendikamızın örgütlü olduğu kamu işyerlerindeki üyelerimizin geçmişte olduğu gibi kitlesel olarak kararlı biçimde bu eylemlere katılacaklarına, kararlılıklarını ortaya koyacaklarına inanıyoruz.

ZAFER MÜCADELE EDEN KAMU İŞÇİSİNİN OLACAKTIR.
YAŞASIN SINIF DAYANIŞMASI.
YAŞASIN HAKLI MÜCADELEMİZ.

Türkiye Maden İşçileri Sendikası
Yönetim Kurulu Adına


Genel Başkan
İsmail ASLAN