HAİN TERÖR SALDIRISINA NEFRETLE KINIYORUZ
BASIN AÇIKLAMASI

HAİN TERÖR SALDIRISINA NEFRETLE KINIYORUZ

Türkiye Maden İş Sendikası -

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, Hatay'ın Dörtyol ilçesinde 4 askerimizin, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde ise bir güvenlik görevlisinin şehit olmasına yol açan hain bölücü saldırılar nefretle kınanarak şöyle denildi: Hatay ve Hakkari'deki hain bölücü saldırılar yine milletçe yüreğimize ateş düşürdü. Kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Ateş düşen ocaklara derin sabırlar diliyoruz. Milletçe başımız sağolsun.

Hain bölücüler ve destekçileri şunu iyi bilmelidirler ki; bu millet hiçbir şekilde teröre boyun eğmeyecektir. Şehit kanlarıyla suladığı ve sulamaya devam ettiği ülkesinin tek karış toprağını asla böldürmeyecektir. Terörü yapanlara, destekleyenlere, alkışlayanlara diyoruz ki: Terör, kan ve gözyaşı ile hiçbir yere varamazsanız. Varacağınız yer terör ile akıttığınız kanda boğulmak olacaktır.

Akçul, açıklamasında hükümete de seslenerek, Terörü bitirmek için millet size her türlü yetkiyi verdi. Artık, kanı durduracak, gözyaşını dindirecek, ocaklara ateş düşürmeyecek önlemleri ivedilikle belirleyin, hayata geçirin. Bu konuda, TBMM'deki siyasi partilerin gönülden işbirliği içinde olacağına, milletimizin terörü sonlandıracak önlemlere sonuna kadar destek vereceğine inanıyoruz.

TÜRKİYE MADEN İŞÇİLERİ SENDİKASI
YÖNETİM KURULU