FİLİSTİN'DEKİ KATLİAMA İNSANLIK SEYİRCİ KALMAMALI
BASIN AÇIKLAMASI

FİLİSTİN'DEKİ KATLİAMA İNSANLIK SEYİRCİ KALMAMALI

Türkiye Maden İş Sendikası -

Filistin'de günlerdir tüm insanlığın gözü önünde bir katliam yaşanıyor.

Çoğunluğu, çocuk, kadın olmak üzere yüzlerce Filistinli İsrail bombalarıyla can veriyor. Can vermeyenler ise, her türlü insani yardımdan yalıtılmış biçimde aç, susuz, ilaçsız, karanlıkta adeta ölümü bekliyor. Tüm savaşlarda, katliamlarda, soykırımlarında olduğu gibi, Filistin'de de, İsrail katliamı en çok savunmasız kadınları ve çocukları vuruyor.

Filistin'de yaşanan bu katliama ne yazık ki, dünyanın egemenleri timsah gözyaşları dökerken, geriye kalan bölümü ise birkaç temenni açıklaması yaparak, katliama seyirci kalmaktan öte bir şey yapmıyor.

Filistin'deki katliama insanlık seyirci kalmamalı. Türkiye de insani yardım ve açıklamaları daha da yoğunlaştırmalı, ancak yardımlardan öte daha aktif bir politika izlemeli, Filistin halkına yönelik bu imha saldırılarının derhal durdurulması için somut/etkili girişimlerde bulunmalıdır.

Türkiye Maden İşçileri Sendikası olarak, İsrail'in Filistin halkını imhaya yönelik bu saldırılarını nefretle kınıyor, Filistin halkının bu büyük acısını yüreğimizde hissederek onlarla birlikte olduğumuzu haykırıyoruz.Tüm ülke yönetimlerini, Birleşmiş Milletleri bu katliamı durdurmaya, bu insanlık utancına derhal son vermeye çağırıyoruz.