25 KASIM UYARI GREVİNE DESTEK OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ
BASIN AÇIKLAMASI

25 KASIM UYARI GREVİNE DESTEK OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ

Türkiye Maden İş Sendikası -
BÜTÜN EMEKÇİLERİ VE EMEK ÖRGÜTLERİNİ KAMU EMEKÇİLERİNİN 25 KASIM UYARI GREVİNE DESTEK OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada sendika olarak KESK ve Türk-Kamu Sen in 25 Kasım Çarşamba günü ülke çapında gerçekleştirecekleri uyarı grevini destekledikleri belirtilerek 'Biz sendika olarak geçmişten beri emekçilerinin birliğini, birlik ve dayanışma içinde mücadelesini savunduk ve bu anlayışın gereğini hayata geçirmeye çalıştık denildi.

Açıklama şöyle devam etti:
'Kamu çalışanlarının grevli, toplu sözleşmeli sendikal hak için, ekonomik, sosyal ve demokratik haklarını geliştirmek için, krizin faturasını üstlenmemek için, insan onuruna yakışır bir hayatı sağlayacak bir ücret için verdikleri haklı ve onurlu mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Bu mücadele çerçevesinde 25 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirecekleri uyarı grevini destekliyor, kamu emekçilerinin yanında, omuz omuza, kolkola olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz. Bütün emekçileri, emek örgütlerini, kamu emekçilerinin 25 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilecek uyarı grevine destek olmaya, eylemler sonucunda ortaya çıkacak bir kısım kamusal hizmet aksaklarını anlayışla karşılamaya, özellikle eğitim işkolundaki iş bırakma eylemine fiilen destek olmaya çağırıyoruz. YAŞASIN SINIF DAYANIŞMASI .

TÜRKİYE MADEN İŞÇİLERİ SENDİKASI
YÖNETİM KURULU