YATAĞAN MADEN İŞÇİSİNDEN TEKEL İŞÇİSİNE AÇLIK GREV İLE DESTEK

Haber / Duyuru23 Ocak 2010 Cumartesi

Muğla´da Türk-İş´e bağlı sendika başkanları ve yöneticileri sendikamız Yatağan şubesinin öncülüğünde TEKEL işçilerine destek vermek amacıyla bir günlük açlık grevi yaptı. Kamu-Sen Muğla yöneticileri ve CHP Muğla Merkez İlçe teşkilatı açlık grevine katılarak işçilere destek verdi. Sendikamız Yatağan şube başkanı ve Türk-İş Muğla İl Temsilcisi Süleyman Girgin, "Tekel işçileri kölelik şartlarında çalıştırılmak isteniyor'' dedi.

15 sendika yöneticisinin katıldığı açlık grevine Kamu-Sen Muğla Temsilcisi Hasan Gezgin ve CHP Muğla Merkez İlçe Başkanı Bahattin Gümüş de destek verdi. Sendikacılar, yoğun yağmur altında kurulan çadırın içinde temsili olarak kefen giydiler. "Tekel işçisi yalnız değildir'', "Tekel vatandır satılamaz'' ve "Baskı, zulüm, işkence, emek düşmanı AKP'' sloganları atan sendikacılar işçilerin yanında oldukları mesajını verdiler.

Çadırın içinde basın açıklaması yapan Türk-İş Muğla İl Temsilcisi Süleyman Girgin, TEKEL işçilerini sonuna kadar destekleyeceklerini belirterek, "Emeği horlayan, aşağılayan ve emekçiler açısından ülkemizi cehenneme çeviren AKP hükümetine dur diyoruz. Duyana, anlayana, anlamak isteyene TEKEL direnişinin; emeğin, alın terinin, güvenli bir geleceğin mücadelesi olduğunu hep beraber haykırıyoruz'' dedi.

Ankara´da eylemde olan işçileri desteklediklerini belirten Kamu-Sen Muğla Başkanı Hasan Gezgin de, "Hükümet ısrarla ve inatla dar gelirli kesim olan işçi, memur, esnaf, çiftçi ve işsizi yok sayıyor. Tekel işçileri ek hak istemiyorlar. Haklarını savunuyorlar" dedi.
23 Ocak 2010 Cumartesi

Tasarım / Kodlama : Norm Yazılım