Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 98. Yıldönümünü Coşkuyla Kutladık

8
Bu habere ait 8 fotoğraf var.
İlgili Fotoğraf Galerisi için tıklayın
Haber / Duyuru28 Aralık 2017 Perşembe

Sendikamız Genel Başkanı Nurettin Akçul’un, kurucular kurulunda görev aldığı Başkent Ankara Meclisi , Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 98. Yıldönümünü, düzenledikleri etkinlikle coşkuyla kutladı. Türkiye’nin her ilinden dernek ve federasyonları içine alan Başkent Ankara Meclisi, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıl dönümünü, Ulus meydanında Atatürk heykelinin önünde kutladı. Anma yürüyüşüne sendikamız Genel Başkanı Nurettin Akçul , Genel Merkez Çalışanları ve üyemiz madenciler de eşlik etti.

Ankara Seymenler Kulübü üyeleri ve katılımcılar, kortej halinde Sıhhıye meydanından Ulus Atatürk heykelinin bulunduğu meydana kadar yürüdü. Başkent Ankara Meclisi Genel Başkanı Nevzat Ceylan , Atatürk heykelinin önünde yaptığı konuşmada, “Bugün Ankara’nın değil, Türkiye’nin bayramı çünkü Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Aralık’ta Ankara’ya gelmesi milli mücadelenin temelinin burada son noktaya konması son derece önemli. Samsun’dan başlayan, Amasya ,Erzurum, Sivas ve oradan da Ankara’ya gelen Mustafa Kemal ve arkadaşlarına yürekten teşekkür ediyoruz. Onlar sayesinde Cumhuriyet kuruldu, onlar sayesinde ülkemiz tekrar bağımsızlığına kavuştu. Bu yüzden bu mutlu günde bizlerle olan katılımcılara teşekkür ediyoruz. Ankara’mızda faaliyet gösteren hemşeri derneklerimize, Ankara Kulübüne ve Seymenler Kulübüne de çok teşekkür ediyorum. Bu arada aramıza ilk defa katılan Maden-İş sendikasına, Genel Başkanı Nurettin Akçul’a ve madenci kardeşlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

Sendikamız Genel Başkanı Nurettin Akçul da, Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıldönümünü yaşamaktan dolayı duyduğu gururu ve mutluluğu dile getirdi ve şunları söyledi: “ Ulu Önder Atatürk’ün yaptığı her olayda olduğu gibi, Ankara’ya gelişi de bir milattır. Kurtuluş savaşını bu güzide şehrimizden yönetmesi ve Ankara’ya gelmesi bir tesadüf değildir. Engin ileri görüşü ve zekası, milli mücadelenin merkezi olarak Ankara’yı seçmesini öngörmüştür ve haklı olduğu konusunu da koca bir Cumhuriyet kurarak yine ispat etmiştir. Ulu önderimizi ve silah arkadaşlarını, 27 Aralık 1919’da onları Ankara’da coşkuyla ve umutla karşılayan Ankara halkını, rahmetle ve şükranla anıyoruz. Başkent Ankara Meclisi olarak böylesine anlamlı bir günde bir araya gelmekten de gurur duyuyoruz. Başkent Ankara Meclisinin amaçlarından birisi de, siyaset üstü partiler üstü bir misyonla, burada yaşayan halkımızı kaynaştırmak, Türkiye’mizin her bölgesinden her şehrinden hemşerileri bir çatı altında bir araya getirmek ve Ankara’mıza hep birlikte sahip çıkmak. Böylesi anlamlı günlerde kenetlenmek , tarihimize ,kültürümüze ve şehrimize, kimin nereden geldiğine bakmadan birlikte sorunlarımızı aşabilmek. Başkent Ankara Meclisi Genel Başkanı Nevzat Ceylan’a da böyle bir sorumluluğu taşıması ve bu organizasyona öncülük etmesinden dolayı teşekkür ediyorum.

28 Aralık 2017 Perşembe

İlgili Foto Galeri
Tasarım / Kodlama : Norm Yazılım