TÜPRAG ALTIN MADENİNDE TEMEL SENDİKACILIK SEMİNERLERİ

Haber / Duyuru10 Eylül 2012 Pazartesi

Sendikamızın örgütlü olduğu, sendikamız Hisarcık şubesinin örgütlülük alanındaki Tüprag Efem Çukuru Altın Madeni işletmesinde temel sendikacılık seminerleri yapıldı.

Efem çukuru-İzmir'de kurulu olan Tüprag Altın Madeni İşletmesi'nde iki gün içinde 3 grup halinde gerçekleştirilen seminere genel merkez yönetiminden Genel Eğitim ve Araştırma Sekteteri Ahmet Çümen de katılarak, seminer açılışlarında sendikamız üyesi işçileri konuşma yaptı.

Hisarcık şubemiz Başkanı Ahmet Yılmaz ve Şube Mali Sekreteri Akif Gülsen da katıldığı seminerleri sendikamız eğitim müdürü Dr. Fikret Sazak verdi.5 ve 6 Eylül günleri işyerinde gerçekleştirilen seminerlerin açılışında konuşan şube başkanı Ahmet Çavuş, yeni örgütlendikleri işyerinde ilk defa bir seminer gerçekleştirileceğini belirterek "genel merkez yönetim kuruluna, burada bulunan Genel Eğitim ve Araştırma Sekreterimize ve semineri verecek olan hocamıza teşekkür ediyorum. Umuyorum ve diliyorum ki, bu seminer arkadaşlarımızın işyerindeki birlik ve dayanışmalarının pekişmesine, bilgilerinin artmasına büyük katkı sağlar" dedi.

Seminerlerin açılışlarında konuşan Genel Eğitim ve Araştırma Sekreteri Ahmet Çümen, "sendika olarak, sendikal örgütlülük altına alınan bütün işyerlerinde sistemli olarak temel sendikacılık eğitimi semineri gerçekleştirdiklerini belirterek yine Tüprag şirketine bağlı olan Uşak Eşme?deki altın madeni işletmesindeki üyelerimiz ile daha önce temel sendikacılık eğitimi gerçekleştirmiştik, şimdi de bu işyerimizde sizlerle birlikte bu seminerleri gerçekleştireceğiz" dedi.

Çümen, konuşmasında bilgi olmadan bilinç olamayacağını, bilinçli üyeler olmadan da sağlıklı bir sendikal faaliyetin, mücadelenin gerçekleştirilemeyeceğini belirterek "bu seminerler, sizlerin temel sendikal bilgileri edinmenize, sendikal bilincinizin gelişmesine, birlik ve dayanışmanın önemini somut olarak algılamanıza katkı sağlayacak inancındayım. Önümüzde toplu iş sözleşmesi süreci var. Bu işyerinde ilk toplu iş sözleşmesi süreci prosedürün ardından başlayacak. Bu süreçte, üyeler olarak ne kadar birlik ve dayanışmama içinde olursak, ne kadar sendikamızın aldığı kararların arkasında olursak, ne kadar sendikamız ile birbirimiz ile bütünleşirsek, toplu iş sözleşmesi sürecinde o kadar fazla sizleri temsil edecek olan bizler toplu iş sözleşmesi masasına güçlü otururuz, daha fazla hak almamızın yolu açılır" dedi.

Daha sonra, sendikamız eğitim müdürü Dr. Fikret Sazak iki gün içinde üç grup halinde katılım sağlayan üyelerimize temel sendikacılık semineri verdi.Sazak, seminerlerde, temel sendikal kavramları, temel sendikal faaliyetleri, sınıf bilincinin önemini ve sendikaların temel güç kaynaklarını anlattı. Sazak, özellikle, sendikal mücadelede, kolektif hareket ve dayanışmanın önemini, anekdotlarla anlattı.

Sazak, seminerlerin sonunda katılımcı üyelere bazı önelerilerde bulundu.


10 Eylül 2012 Pazartesi

Tasarım / Kodlama : Norm Yazılım