TEKEL ÇAMALTI TUZLASI İŞÇİLERİ ANKARA'DA DİRENİŞTE

Haber / Duyuru25 Aralık 2009 Cuma

Sendikamızın örgütlü olduğu Tekel e ait ve özelleştirme ihalesi yapılan Ege Bölgesi şubemiz örgütlülük alanındaki Çamaltı Tuzlası işçileri 24 Aralık günü Ankara ya gelerek, Türk-İş önünde eylemlerini sürdüren Tek Gıda-İş üyesi işçilerin direnişine katıldılar.

Sabah sendikaya gelen işçilere bir konuşma yapan Genel Başkan İsmail Aslan, Türk-İş Başkanlar Kurulu nun tarihinin en uzun takvimli eylem kararlarını aldığını belirterek 'Sizler de arkadaşlarınızın direnişinize omuz vereceksiniz. Biz Türkiye Maden İşçileri Sendikası olarak hukuki ve demokratik mücadelenizde hep yanınızda, sizlerle birlikte olacağız. Dileğimiz, günlerdir çok zor koşullarda Ankara da kararlı bir direniş sergileyen Tekel işçilerinin hedeflerine ulaşmasıdır dedi.

Genel Başkan İsmail Aslan ın konuşmasının ardından Tuzla işçileri, Genel Sekreter Vedat Ünal, Genel Eğitim ve Araştırma Sekreteri Hasan Hüseyin Yıldız , Soma Şube Başkanı Tamer Küçükgençay ve şube yönetim kurulu üyeleri, Konya, Hisarcık şube başkanları ile sloganlar atarak sendikamız genel merkezinden Türk-İş genel merkezinin önüne yürüdüler. Türk-İş önündeki direnişçi Tekel işçileri , sendikamız üyesi işçileri slogan ve alkışlarla karşıladılar.

Burada kısa bir konuşma yapan Genel Sekreter Vedat Ünal, Tekel işçilerini kararlı direnişlerinden dolayı kutlayarak 'Maden işçileri yüreğiyle, emeğiyle, direnciyle sizlerle birliktedir. Sizlerle birlikte direnmek için Tekel Çamaltı Tuzlası işçileri de bugün aranıza katıldı. Sonuna kadar direneceğiz dedi.
25 Aralık 2009 Cuma

Tasarım / Kodlama : Norm Yazılım