Tatvan Yoncabaşı Köyü Öğrencilerinden Sendikamıza Ziyaret

3
Bu habere ait 3 fotoğraf var.
İlgili Fotoğraf Galerisi için tıklayın
Haber / Duyuru19 Ocak 2017 Perşembe

Bitlis Tatvan’a bağlı Yoncabaşı köyünde okuyan 7. Sınıf öğrencileri sendikamızı ziyaret etti. Öğrencilerin hem sınıf hem de rehber öğretmeni Mihraç Kulu, öğrencileri için Ankara ziyareti düzenledi.
Konukları, sendikamız Genel Başkanı Nurettin Akçul, Genel Başkan Yardımcısı Gülahmet Gül, Genel TİS ve Mevzuat Sekreteri H. Hüseyin Gürbüz, Genel Eğtm. ve Araş. Sekreteri Ahmet Çümen ağırladı.

Sınıf öğretmeni Mihraç Kulu, öğrencilerinin uçak biletlerini kendi imkanlarıyla alarak, öğrencilerine sürpriz bir gezi düzenledi. İlk defa uçağa binen ve ilk defa Ankara’ya gelen öğrenciler, Ankara’da 4 günlük bir programla bir çok yeri gezme ve tanıma fırsatı buldu.

Gezi programı çerçevesinde sendikamızı da ziyaret eden öğrenciler, Genel başkanımız ve yöneticilerle uzun uzun sohbet etti. Öğrenciler yöneticilere , sendika nedir, maden işçisi ne yapar, nasıl sendikalı olunur gibi merak ettikleri soruları yöneltti. Genel Başkan Nurettin Akçul ve yöneticiler, öğrencilerin bütün sorularını samimiyetle cevapladı ve ziyaretlerinden ötürü duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Sınıf öğretmeni Mihraç Kulu, “Genel Başkan Nurettin Akçul ve yöneticilere duyarlılıklarından ötürü çok teşekkür ediyoruz. Ankara içindeki gezimiz boyunca sağladıkları ulaşım imkanlarıyla her yeri rahatça gezebildik. Konaklamamızı da TEDAŞ misafirhanesi karşıladı. Çocuklar da çok mutlu. Herkese katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Anıtkabir, Özel Harekat Daire Başkanlığı, Cebeci Askeri Şehitliği, Hacı Bayram Veli Camii ve Devlet Mezarlığını gezen öğrenciler, daha sonra buz pateni yaptı ve sinemada film seyretti.

19 Ocak 2017 Perşembe

İlgili Foto Galeri
Tasarım / Kodlama : Talha