Soma Şehitlerimizi Unutmadık Unutmayacağız

12
Bu habere ait 12 fotoğraf var.
İlgili Fotoğraf Galerisi için tıklayın
Haber / Duyuru13 Mayıs 2017 Cumartesi

Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin hayatını kaybettiği facianın üçüncü yıldönümünde, şehitlerimizi anmak için Soma’da bulunan sendikamız Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, anma etkinliklerinde şehitlerimiz için dua etti, şehit ailelerinin acılarına ortak oldu.

Anma etkinliklerinde, Soma’da bulunan şubelerimizden Ege Bölgesi Şubesi, Ege 1 No’lu Şube, Soma Şubesi, Soma 2 No’lu şubelerimizin Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.

Sabah saat 09.30 civarında Madenci Şehitliğine giden sendikamız Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve Şubeler Yönetim Kurulu üyeleri, burada mezarlara karanfil bıraktı ve dua okudu. Burada şehitlerimizin hayrına lokma dağıtıldı.

Sendikamız adına  burada bir açıklama yapan sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Gül Ahmet Güven şöyle konuştu : “ Soma'da 2014 yılında maden kazasında kaybettiğimiz 301 madenci kardeşimizin anma merasimi için buradayız, kendilerine bir defa daha gani gani rahmet diliyoruz. Çocuklarına ,eşlerine sabırlar diliyoruz. Ülkemizin bir daha böyle bir olayla, iş kazaları ile karşılaşmamasını diliyoruz. Bunun haricinde de geçmişten ders alınarak bundan sonra da ülkemizde böyle iş kazalarının tekrar etmemesi için gerekli önlemlerin alınmasın istiyoruz” dedi.
Şehitliğin ardından Soma’da bulunan sendikamız binası önünde Mevlidi Şerif başladı ve Kur-an’ı Kerim okundu. Burada da yine şehitlerimizin hayrına yemek dağıtıldı.

Yönetim Kurulu üyelerimiz buradan facianın meydana geldiği ocağa gitti ve işçilerle buluştu. Burada da dualar edildi ve şehitlerimizin hayrına lokma dağıtıldı.


13 Mayıs 2017 Cumartesi

İlgili Foto Galeri
Tasarım / Kodlama : Norm Yazılım