Sendikamıza Demokrasi Nöbetimiz Anısına Plaket Verildi

2
Bu habere ait 2 fotoğraf var.
İlgili Fotoğraf Galerisi için tıklayın
Haber / Duyuru03 Ocak 2018 Çarşamba

Sendikamız Genel Sekreteri Tamer Küçükgençay ve Genel Mali Sekreter Zekeriya Aydın, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene'yi makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Ergene, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde, Soma’da alanlara çıkan ve darbeye karşı direnişe geçen maden işçisi üyelerimiz ve sendikamız yöneticilerine teşekkür ederek, direnişin anısına, yöneticilerimize 15 Temmuz plaketi takdim etti.
Ergene, hain gecede maden işçisinin duyarlılığından bahsetti ve "15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi gecesinde Soma’mızın en büyük sivil toplum örgütü Türkiye Maden İşçileri Sendikamızı temsilen Tamer Başkanımız ile Zeki Başkanımız bizi o gece yalnız. Tamer Başkanımız mikrofonu alarak güzel bir konuşma da yaptı. Darbenin ne kadar büyük bir felaket olduğunu, yaşanan olayın nelere mal olabileceğini o gece ifade etti, kahramanlık gösterdi. Dolayısıyla biz de bu plaketle o günün anısına kendilerine teşekkür etmek istedik" dedi.

"15 Temmuz'u asla unutmayacağız"

Belediye Başkanı Hasan Ergene'nin taktim ettiği plaketi bütün maden işçileri adına aldığını belirten Genel Sekreterimiz Tamer Küçükgençay da yaptığı teşekkür konuşmasında "15 Temmuz'u asla unutmayacağız. Bu plaketi bütün maden işçileri adına alıyorum. O gün bizler olması gerekeni yaptık. Sivil toplum örgütlerinin demokrasiye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Darbe gelişmemiş toplumların kendine göre kurtuluşu ile ilgili değer olarak görülebilir. Darbe hiçbir zaman, hiçbir yerde yararlı ve faydalı şeyler vermez. Bizim ordumuzdan beklentimiz, ülkemizin sınırlarını iç ve dış düşmanlara karşı koruması" dedi.

Demokrasi için, cumhuriyet için, maden işçileri olarak canlarını seve seve vereceklerini, cumhuriyete ve demokrasiye sonuna kadar  sahip çıkacaklarını belirten Tamer Küçükgençay, "15 Temmuz şehitlerine Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize geçmiş olsun, ülkemizin başı sağ olsun diyorum. Nazik davetinden ve desteklerinden ötürü başkanıma teşekkür ederim" diye konuştu.

Taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili de düşüncelerini söyleyen Tamer Küçükgençay “Bizler hükümetimizin, Cumhurbaşkanımızın; belediyeler, sağlık kuruluşları, eğitimdeki Bir milyona yakın arkadaşın kadroya geçmesindeki hakkındaki görüşlerini saygı ile ilgili karşılıyoruz ve destek veriyoruz fakat; yetkililerden KİT'lerde çalışan 45-50 bin arkadaşımızın, acilen kadroya alınmasındaki talebimizi de tekrar düşünüp değerlendirmelerini istiyoruz. Bunun da sonuna kadar takipçisi olacağız. Bir sendikacı gözüyle baktığımız zaman, ülkemizde bir tek taşeron işçisi kalmayıncaya kadar bunu konuşmaya devam edeceğiz. Aynı şartlarda aynı işi yapan iki kişinin farklı sosyal haklara sahip olması, farklı ücretler alması, iş yeri barışını bozuyor. Ülkemizde belli iş kollarının kadroya geçirilip, KİT’lerde bazılarının geçirilmemesi, ülkemizdeki toplumsal barışı etkiler diye düşünüyorum. Yaklaşık 45 bin kişinin kadroya geçmesinin kimseye zararı olmayacağını düşünüyorum. Bu insanların da acilen kadroya geçip, diğer çalışan arkadaşlarla birlikte aynı haklara sahip olmasını istiyoruz. Bununla ilgili sendika olarak bir tek taşeron işçisi kalmayana kadar, mücadelemizi vermeye devam edeceğiz” dedi.


03 Ocak 2018 Çarşamba

İlgili Video Galeri
İlgili Foto Galeri
Tasarım / Kodlama : Norm Yazılım