SENDİKAMIZ YÖNETİM KURULUNDAN MANİSA VALİSİNE ZİYARET

Sendikamız Genel Başkanı Nurettin Akçul, Genel Sekreter Tamer Küçükgençay, Genel Mali Sekreter Zekeriya Aydın, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Yasin Karatay, sendikamız Ege Bölgesi Şube Başkanı Recep Satır ve Şube Mali Sekreteri Kıyas Çalı Manisa Valisini ziyaret etti.
3
Bu habere ait 3 fotoğraf var.
İlgili Fotoğraf Galerisi için tıklayın
Haber / Duyuru18 Haziran 2015 Perşembe

Ziyarette Soma’ya yapılacak eğitim merkeziyle ilgili konuşan Genel Başkan Nurettin Akçul şunları söyledi: “Almanya’da faaliyet gösteren Maden, Enerji, Kimya Sendikası Soma faciasından sonra bir sivil toplum duyarlılığı içerisinde Soma’ya bir eğitim merkezi yapılmak üzere kampanya başlattı. Kampanyada 232 bin EURO toplandı. Bunun için bizi Almanya’ya çağırdılar, geçen hafta oradaydık. Sendika ile bir protokol imzalandı. Sayın Valimizin ve Soma Kaymakamımızın imzası gerekiyor. Sizinle bu protokolü tekrar gözden geçirip binanın yapılacağı arsayı tespit etmemiz gerekiyor. Bundan sonra da Almanya’daki sendikaya projemiz bu, toplanan parayı Valilik hesabına aktarın diyeceğiz. Onların gelip burada yeri görmelerinin ardından işlemi gerçekleştireceğiz. İnşallah Soma için hayırlı bir hizmet olacak. Özellikle amaç, facia sonrasında yaşanan travmayı rehabilite etmek, oradaki insanlara, şehit yakınlarına bundan sonra muhtemel yaşayabileceğimiz olaylar karşısında orada bir çözüm adresi, bir tedavi merkezi, insanları bilgilendiren, eğiten bir halk eğitim merkezi açılmasıdır. Sayın valimizin desteklediğini ve bu konudaki iyi niyetini de biliyoruz. Bu bizim için çok önemli. Sizlerin desteği, bizlerin gayretiyle sınırlarımızı zorlayarak yapabileceğimiz katkılarla bu proje hayata geçerse hepimiz bundan gurur duyacağız” .

Vali Erdoğan Bektaş da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek “Bugün Maden İş Sendikası Genel Başkanımız misafirimiz. Almanya’nın aynı işleri yapan sendikasıyla aralarında bir protokol yapmışlar ve gerçekten çok ihtiyaç olan bir halk eğitim merkezini yapmak üzere bir protokol üzerinde çalışıyorlar. Almanya’daki sendika bir miktar bağışlarla bir kaynak oluşturmuş. Fakat bizim ihtiyacımız olan daha büyükçe bir bina. Arada biraz fark oluşuyor. Bu fark da temin edilerek bu işe başladık, bitirmek istiyoruz. Ben ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bir an evvel bu hizmeti gerçekleştirmeyi ümit ediyorum” dedi.

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul ziyaret anısına Vali Erdoğan Bektaş’a madenci heykeli hediye etti.
18 Haziran 2015 Perşembe

İlgili Foto Galeri
Tasarım / Kodlama : Norm Yazılım