Sendikamız Batı Anadolu Şubesi Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

0
Bu habere ait 0 fotoğraf var.
İlgili Fotoğraf Galerisi için tıklayın
Haber / Duyuru12 Mart 2018 Pazartesi

Sendikamız Batı Anadolu Şubesi 11. Olağan Kongresi 10 Mart 2018 tarihinde gerçekleşti. Mevcut şube başkanımız Yusuf Yaman, başkanlık görevine 4 yıllığına tekrar seçildi.

Kongreye, sendikamız Genel Başkanı Nurettin Akçul, Genel Sekreter Tamer Küçükgençay, Genel Mali Sekreter Zekeriya Aydın, Genel Teşkilat Sekreteri Yasin Karatay, Genel TİS ve Mevzuat Sekreteri H.Hüseyin Gürbüz, Genel Eğitim ve Araştırma Sekreteri Ahmet Çümen, sendikamıza bağlı şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, çeşitli sendika ve şube temsilcileri ile delegeler katıldı.

Divan Başkanlığını Genel Başkanımız Nurettin Akçul’un yaptığı kongreye, tek aday olarak katılan mevcut Başkan Yusuf Yaman 4 yıllığına yeniden başkanlığa seçildi. Şube yönetim kurulunda yer alan isimler de değişmedi.

Şube Başkan Vekilliğine Ali Koyuncu, Şube Sekreterliğine Reşat Aydın, Şube Mali Sekreterliğine Şeref Zeyrek, Şube Teşkilat Sekreterliğine Ahmet Meriç seçildiler.

Genel Başkanımız Nurettin Akçul kongrede yaptığı konuşmada Afrin harekatında ve vatan savunmasında şehit düşen Mehmetçiğimiz için rahmet diledi ve şöyle konuştu:

“Ülkemiz içerde ve dışarda terör örgütlerine yönelik mücadelesini kararlılıkla yürütmekte ve düşmanlarımızı hezimete uğratmaktadır. Eli kanlı bir terör örgütü olan PYD/PKK ile mücadelemiz hem içerde hem sınırlarımızda devam etmektedir. Vatanımıza, canımıza kast eden bu teröristlerin yuvalandığı bölgeler şanlı ordumuz tarafından imha edilmektedir. Kahraman ordumuz Afrin’e yönelik Zeytindalı harekatıyla binlerce teröristi etkisiz hale getirmiş ve masum sivil halkı da terör örgütlerinin zulmünden kurtarmıştır.

Ülkemiz sadece bu teröristlerle değil, kanlı terör örgütlerini besleyen, onları kukla olarak kullanan ve ülkemizi parçalamak isteyen sözde müttefik devletlerle de mücadele etmektedir.

PYD/PKK’nın sözde yöneticisinden general diye bahseden kansızlar, ellerine silah tank veren ve utanmadan örgüt üyeleriyle kol kola poz veren hadsizler, onları eğiten ve her türlü lojistik desteği sağlayan bu hainler, bunun da hesabını elbet bir gün ödeyeceklerdir.

Umdukları değil buldukları manzarayı hazmedemeyen bu şuursuzlar, Türk askerinin düğüne gider gibi şehadete yürüdüğü gerçeğini unutmuş ve akıl dışı politikalara yönelmişlerdir. Vatanı böldürecek, teröre ve herhangi bir devlete boyun eğecek bir tane bile vatan evladımız yoktur.

Tarihiyle dillere destan olan şanlı ordumuz üzerinden yürütülen kara propagandayı ancak vatan hainleri üretebilir. Tek bir sivile bile zarar gelmesin diye sonsuz çaba harcayıp harekat planlarını bile değiştiren ordumuzun, tek maksadı vardır. O da sınırlarımızı, canımızı ve vatanımızı korumaktır. Kimsenin toprağında bir karış gözümüz yoktur ama sınırlarımızı ve halkımızı korumak da en meşru hakkımızdır.

“Bir evladım daha olsa onu da bu vatana şehit veririm” diyen şehit babaları, “Hakkım bu millete helal olsun. Oğlum şehit olsa ne olur, vatan sağ olsun” diyen şehit anaları, “Babamızın devrettiği bayrağı biz devraldık, babamızın yolundan gidecek ve bizler de şehit olacağız” diyen şehit evlatları, “Jetler yamacı vursun, burada gerekirse biz de şehit olalım ama bu teröristler yok olsun” diyen Abdullah Taha Koç gibi vatan evlatlarımız olduğu sürece, bu ülkeyi bölmeye, zarar vermeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Dünya kadınlar gününü geride bıraktığımız şu günlerde, bu yiğit, bu korkusuz evlatları doğuran, elleri ayakları öpülesi analarımıza da şükranlarımızı sunmayı borç biliyoruz.

Afrin’de ve vatan savunmasında şehit olan kahraman Mehmetçiğimizi dualarla anıyor, Allah’tan gani gani rahmet diliyoruz. Gazi olup da tekrar cepheye gitmek için gün sayan gazilerimizle onur ve gurur duyuyoruz. Bizler de bu vatan için gözümüzü kırpmadan elimizden ne gelirse yapmaya hazırız. Tek bir terörist ve vatan haini kalmayana dek vatan nöbetimiz sürecektir. Sonuna kadar ordumuzun ve devletimizin yanındayız. Allah vatanımızı ve Mehmetçiğimizi korusun”.

İş kazaları, özelleştirme politikalarına, is sağlığı ve güvenliği konularına da değinen Genel Başkan Akçul, kongrenin işçilere, yöreye ve sendikaya hayırlı olması temennisinde bulundu.


12 Mart 2018 Pazartesi

İlgili Foto Galeri
Tasarım / Kodlama : Norm Yazılım