ORTA ANADOLU ŞUBEMİZDE TABAN EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI

0
Bu habere ait 0 fotoğraf var.
İlgili Fotoğraf Galerisi için tıklayın
Haber / Duyuru27 Eylül 2018 Perşembe


Sendikamız Orta Anadolu Şubesi, 25 Eylül 2018 Salı günü TKİ Misafirhanesi toplantı salonunda, üyelerimize yönelik olarak taban eğitim semineri düzenledi.

Türk-İş Sosyal Güvenlik Uzmanı Barış İyiaydın ile TÜED (Türkiye Emekliler Derneği) Danışmanı Namık Tan’ın eğitimci olarak katkı sağladığı seminere, genel merkezimizden Genel Eğitim ve Araştırma Sekreteri Ahmet Çümen katıldı. Seminere ayrıca Orta Anadolu Şubemiz Başkanı Talih Kocabıyık ve şube yönetim kurulu üyeleri, TÜED Çankaya Şube Başkanı Muammer Yeğin, sendikamız işyeri temsilcileri ve üyelerimiz katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Talih Kocabıyık düzenlenen seminerinin üyelerimize katkısı olacağını belirterek, seminerin düzenlenmesini sağlayan genel merkez yönetimine ve eğitim veren eğitimcilere teşekkür etti.

Şube başkanı Kocabıyık’tan sonra sendikamız Genel Eğitim ve Araştırma Sekreteri Ahmet Çümen konuşma yaptı. Çümen yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bizler dünyanın en ağır ve tehlikeli işkolu olan madencilik sektöründe çalışmaktayız. Soma, Ermenek ve Çöllolar’da yaşanan kazalarda birçok madenci kardeşimizi kaybettik. Kendilerini saygıyla anıyor ve Allah’tan rahmet diliyorum. Yaşanan bu kazalar sonrasında kamuoyunda madenler ve madenciler ile ilgili bir hassasiyet oluştu, bunun sonucu olarak da işkolumuz için olumlu bazı düzenlemeler gerçekleştirildi. Ücretlerde ve çalışma sürelerinde iyileştirmeler yapıldı. Sendika olarak biz de yeraltında çalışan madencilerimizde olan fiili hizmet zammının, yerüstünde çalışan madencilerimiz için de geçerli olması için çalışıyoruz. İşyerlerimizde iş sağlığı ve güvenliği konusuna da önem vermekteyiz. Bizler işyerlerimize giderken sevdiklerimizle helalleşerek gidiyoruz. Bu nedenle üyelerimizden, dikkatli ve güvenlik önlemlerine önem vererek çalışmalarını bekliyoruz. Bir tek madenci kardeşimizin bile burnunun kanamasını istemiyoruz. Hepinize sağlıklı ve huzurlu çalışmalar diliyor, seminerimizin de hayırlı sonuçlar getirmesi dileklerimle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum”.

Ahmet Çümen’den sonra ise TÜED Çankaya Şube Başkanı Muammer Yeğin bir konuşma yaptı. Yeğin, sendika gibi çalışarak, hak aramayı görev saydıklarını belirterek, “Örgütlenme yasal ve gerekli bir haktır. Dernek olarak emeklilerimizin sorunlarını çözmeye yönelik uygulamalar yapmaktayız” dedi.

Konuşmalardan sonra seminerin birinci bölümünde Türk-İş Sosyal Güvenlik Uzmanı Barış İyiaydın sosyal güvenlik yasaları, yeni çıkan kanun ve yönetmelikler ile ilgili bilgi verirken, ikinci bölümde Türkiye Emekliler Derneği Danışmanı Namık Tan emeklilik şartları ve hesaplamaları konularına değindi.
Yoğun katılımın olduğu seminerin sonunda üyelerimiz de teşekkürlerini ileterek, memnuniyetlerini dile getirdiler.

27 Eylül 2018 Perşembe

İlgili Foto Galeri
Tasarım / Kodlama : Norm Yazılım