Madenci Şehitlerimizi Soma'da Andık

9
Bu habere ait 9 fotoğraf var.
İlgili Fotoğraf Galerisi için tıklayın
Haber / Duyuru06 Aralık 2017 Çarşamba

Sendikamız Genel Sekreteri Tamer Küçükgençay, Soma’da 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla düzenlenen anma programına katıldı.
Sendikamıza bağlı Ege Şubesi, Ege 1 No’lu Şube, Soma Şubesi ve Soma 2 No’lu Şube yöneticilerinin de yer aldığı programda, Madenci Şehitliği ziyaret edildi. Burada dua eden Genel Sekreter Küçükgençay ve şube yöneticileri, mezarlara karanfil bıraktı. Genel Sekreter Tamer Küçükgençay burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“ Soma’da bulunan şubelerimizle birlikte şehitliğimizi ziyarete geldik. 13 Mayıs’ı hiç unutmadık ve unutmayacağız. Şehitlerimizi her gün anıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan gani gani rahmet diliyoruz. Nur içinde yatsınlar. 301 şehidi olan bir ilçeden sesleniyorum. Madenler 80 milyon insana ait varlıklar ve hazinelerdir. Bu yeraltı kaynakları hepimizindir. Özellikle işverenlere sesleniyorum. Burada çalışan emekçilere öncelikle insan olarak bakmanızı, iş sağlığı ve güvenliği konularında ciddi yatırımlar yapan bir anlayışta olmanızı istiyoruz. İş sağlığı ve güvenliğine yatırımdan kaçmayan işverenlerle çalışmak istiyoruz. İş güvenliğine yönelik bir takım yasalar çıktı, denetimlerin artırıldığı söyleniyor ama maalesef kazalar , yaralanmalar ve ölümler devam ediyor. Sabah sapasağlam iş yerine gelen bir madenci, akşam da evine sağlıklı bir şekilde dönmek zorunda. Soma’da ve başka madenlerde bir daha acıların yaşanmaması için her platformda konuşuyor sesimizi yükseltiyoruz. Biz Türkiye’deki ve dünyadaki bütün madencilerin 4 Aralık Madenciler Gününü kutluyor, kazaların, iş cinayetlerinin olmadığı, huzur dolu mutlu günler diliyoruz.

Şehitlik ziyaretinin ardından, yöneticiler, iş yerlerine giderek üyelerimizi ziyaret etti ve işçilerle sohbet etti. Sendikamız , 4 Aralık Madenciler Günü dolayısıyla lokma hayrı yaptı.
06 Aralık 2017 Çarşamba

İlgili Video Galeri
İlgili Foto Galeri
Tasarım / Kodlama : Norm Yazılım