KKTC Başbakan Yardımcısı Denktaş'a Ziyaret

4
Bu habere ait 4 fotoğraf var.
İlgili Fotoğraf Galerisi için tıklayın
Haber / Duyuru26 Mayıs 2016 Perşembe

Sendikamız yöneticileri KKTC Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette yöneticilerimize, Hür-İş Başkanı Yakup Latifoğlu ile Türk-İş KKTC temsilcisi Ahmet Çaluda eşlik etti.
Sendikamız Genel Başkanı Nurettin Akçul ziyarette yaptığı konuşmada, yavru vatanda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Türkiye Maden İşçileri Sendikası olarak Şube Başkanları ve Başkanlar Kurulu Merkez Yönetim Kurulu toplantısını KKTC’de yapacakları için adada bulunduklarını belirten Akçul, bu esnada KKTC yetkililerine nezaket ziyareti gerçekleştirdiklerini ve bu ziyaretlerin kendileri için büyük önem taşıdığına dikkati çekti.

Genel Başkan Akçul: “Bizi ister ‘Anavatan’, isterseniz ‘Kardeş Vatan’ bilin, fark etmez. Ancak bizler için önemli olan sizlersiniz, Kıbrıs Türk Halkına karşı hassasiyetimiz daima devam edecek” diye konuştu.
Akçul, KKTC’deki temasları hakkında da Başbakan Yardımcısı Denktaş’a bilgi verdi.

KKTC kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Raif Denktaş ile anıların da yâd edildiği ziyarette konuk heyet Rauf Denktaş’ın Türk Milleti için büyük bir devlet adamı ve lider olduğunun altını çizerek, bir kez daha rahmetle andıklarını söyledi
.
Ziyaret sonrasında karşılıklı hediye teatisinde bulunuldu. Başbakan Yardımcısı Denktaş sendikamız yöneticilerine ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve teşekkür etti.

26 Mayıs 2016 Perşembe

İlgili Foto Galeri
Tasarım / Kodlama : Talha