Himmetdede İşletmesinde Eğitim Semineri Düzenledik

5
Bu habere ait 5 fotoğraf var.
İlgili Fotoğraf Galerisi için tıklayın
Haber / Duyuru26 Nisan 2017 Çarşamba


Sendikamız, Elbistan şubemizin örgütlü olduğu Koza Altın Himmetdede İşletmesinde 24-25 Nisan tarihlerinde eğitim semineri düzenledi.
Seminere sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Gülahmet Güven, Genel Eğtm. ve Araş. Sekreteri Ahmet Çümen, Elbistan şube başkanı Adil Bölükbaşı ve yönetim kurulu üyeleri ile işletmede çalışan üyemiz işçiler katıldı.

Eğitim seminerine başlamadan önce sendikamız yöneticileri, birer konuşma yaptı. Elbistan Şube Başkanı Adil Bölükbaşı, yaptığı konuşmada güncel konulara, işyeri sorunlarına ve toplu sözleşmelere değindi.

Genel Başkan Yardımcısı Gülahmet Güven de, çalışma hayatındaki sorunlara ve işletmenin güncel sorunlarına değindi.

Genel Eğtm. ve Araş. Sekreteri Ahmet Çümen ise sendika yönetimi olarak göreve geldikleri günden beri sistemli, programlı bir biçimde yüz yüze eğitim gerçekleştirdiklerini ifade ederek  “ Türkiye Maden İşçileri Sendikası olarak eğitim çalışmalarımıza özel bir önem veriyoruz. İşyerlerimizde taban eğitim seminerlerimizi bir program çerçevesinde gerçekleştiriyoruz.

Hepimiz biliyoruz ki bilgi olmadan bilinç olmaz. Sendikal alanda verilen bilinç sınıf bilincidir. Dünyaya sınıf bilinciyle bakmak hayatın her alanında doğru tavırlar alabilme yeteneğine erişmektir. Birlik ve dayanışmanın önemini kavramaktır. Aramızdaki bütün farklılıkları bir yana bırakarak işçi kimliği altında, sendika çatısı altında birleşmenin önemini, anlamını kavramaktır. Sendika olarak bilgili, bilinçli hak ve çıkarlarının farkında olan sınıf dayanışmasının önemini kavrayan ve bunu hayata geçirebilen aktif üyeler için eğitim seminerimizi sistemli olarak sürdüreceğiz. Ne kadar birlikte hareket edebilirsek, ne kadar omuz omuza olabilirsek, ne kadar saflarımızı sıklaştırırsak, o kadar güçlü oluruz. İşimizi korur, ekmeğimizi geliştirir. Çalışma ortamımızı güvenli hale getiririz” dedi.

Konuşmaların ardından, Türk-İş Sosyal Güvenlik Uzmanı Barış İyiaydın “Emekliliği Hak Etme Koşulları ve İş Hukuku Uygulamaları” konularında, Doç. Dr. Erdem Cam ise “Sendikal Haklar ve Sosyal Politikalar” konularında sunum yaptılar.

26 Nisan 2017 Çarşamba

İlgili Foto Galeri
Tasarım / Kodlama : Norm Yazılım