ERZURUM AŞKALE'DE BAŞARILI ÖRGÜTLENME

Haber / Duyuru07 Ağustos 2012 Salı

Sendikamız Cevher-İş Şubesi, Sendikamız yönetim kurulu ve genel teşkilatlandırma sekreteri H.Hüseyin Yıldız'ın yönlendirmesi ve desteğiyle, Aşkale/Erzurum'da kurulu olan TUR-MAG Madencilik işyerinde çalışan yaklaşık 300 maden işçisini sendikamıza üye yaptı.

Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Hasan Hüseyin Yıldız, 2 Ağustos 2012 tarihinde şube başkanı Zekeriya Gültekin ile birlikte sendikamıza üye olan işçilerle Aşkale'de görüştü.

Yıldız, sendika olarak hedeflerinin dünyanın en zor ve riskli koşullarında çalışan ve örgütsüz olan maden işçilerinin tamamını sendikalı ve toplu iş sözleşmeli çalışma düzenine kavuşturmak olduğun belirterek "bu konuda sendika olarak her türlü imkanımızla çaba sarf ediyoruz ve mücadele ediyoruz. Şubelerimiz de gerçekten sendikamızın bu hedefine uygun biçimde yoğun bir örgütlenme çalışması yürütüyorlar. Bunun en somut örneğini bu işyerinde yaşıyoruz. Sizler sendikamıza üye oldunuz. Hedefimiz toplu iş sözleşmesi yetkisini alarak bu işyerinde toplu iş sözleşmesi yapmak, sendikalı, toplu iş sözleşmeli çalışma düzenini kurmaktır" dedi.

İşçiler de söz alarak bundan sonraki süreçte sendikanın aldığı kararlara uyacaklarını, birlik ve dayanışma içinde alınan her kararı hayata geçirmek için çaba sarf edeceklerini söylediler.
07 Ağustos 2012 Salı

Tasarım / Kodlama : Norm Yazılım