Demokrasimize Sahip Çıkmaya Devam Edeceğiz

Haber / Duyuru14 Temmuz 2017 Cuma

15 Temmuz hain Fetönün kalleş darbe girişiminin yıldönümünde, vatan savunmasında hayatını kaybeden şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Ordumuza, polis teşkilatımıza ve devletimizin hemen hemen bütün kurumlarına sinsice yerleşmiş olan bu silahlı terör örgütünün üyeleri, devletimizin kararlı ve istikrarlı çabaları sonucu birer birer yakalanmış, adalete teslim edilmiş ve hiçbir şekilde hak etmedikleri halde, adil bir yargılama sürecine tabi tutulmuşlardır. Bu da Türkiye Cumhuriyetinin ne kadar adaletli, demokrasiye sahip çıkan ve büyük bir devlet olduğunun kanıtıdır.

Böylesine karanlık günleri geride bırakırken, dostlarımızı düşmanlarımızı tanıma fırsatımız olmuş, dost görünen ülkelerin nasıl da darbe destekçisi olduğu da gün yüzüne çıkmıştır. Demokrasinin anavatanıyız diyen ülkeler örgüte sahip çıkmış, darbeyi açıktan ya da gizliden desteklemiştir. Örgüt elebaşını iade etmemekle, ‘sözde sığınmacı ‘ örgüt kaçaklarını korumakla asıl niyetlerini ortaya koymuş, şapkaları düşmüş kelleri görünmüştür. Ancak Türkiye Cumhuriyetinin başka ülkelere ve dost geçinen sahte ellere ihtiyacı yoktur. Bunu 15 Temmuz hain gecede Türk halkı kanıtlamıştır. Canları pahasına tankların altına yatan kahramanlarımız, bebeklerini kucaklarına alıp alanlara çıkan analarımız, kurşunlara siper olan gencecik çocuklarımız, sipersiz silahsız direnen Yüce Türk milletimiz vatanına, demokrasisine, geleceğine sahip çıkmış ve tarihi bir destan yazmıştır. Bütün dünya milletlerine ders olacak bu direniş, birlikteliğimizin, bütünlüğümüzün ve bizi kimsenin bölemeyeceğinin resmi olmuştur.

Hain darbe girişiminin olduğu saatlerde, bizler de bütün şubelerimizle birlikte alanlara çıkarak, işçi sınıfının demokrasisine ve ülkesine olan bağlılığını, alanlarda nöbet tutarak gösterdik. Tek bir hain kalmayana kadar da bu nöbeti seve seve tutacak olan bizler, Üyelerimizin göstermiş olduğu bu hassasiyet ve duruşuyla gurur duyuyoruz.

Biz artık ihtimal vermiyoruz ama , bu fiyasko kalkışmanın yenilgisiyle, son çırpınışlarını sergilemek isteyen şuursuz bir güruh, hadlerini aşıp yine böyle bir kalkışmaya girişirlerse, karşılarında çok daha kızgın, çok daha acımasız bir karşılık bulacaklardır. Türk halkı bu sefer bu kadar merhametli olmayacaktır ve bizler de işçi sınıfı olarak halkımızın, devletimizin, demokrasimizin sonuna kadar destekçisi olacağız.

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu


14 Temmuz 2017 Cuma

Tasarım / Kodlama : Norm Yazılım