Bakanlardan Madenci Okuluna Ziyaret

7
Bu habere ait 7 fotoğraf var.
İlgili Fotoğraf Galerisi için tıklayın
Haber / Duyuru28 Şubat 2018 Çarşamba

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Soma ziyaretinde bulundu.

Bakan Kaya ve Bakan Yılmaz, üst konfederasyonumuz Türk-İş tarafından yaptırılan Soma Türk-İş Madenciler İlkokulu'nu ziyaret etti.
Bakanlara Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, sendikamız Genel Başkanı Nurettin Akçul ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Soma’da bulunan şubelerimizin başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri de eşlik etti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, burada yaptığı konuşmada, 4 yıl önce çok acı bir kazada hayatlarını kaybeden maden şehitlerinin mezarlarını ziyaret ederek okula geldiklerini anımsattı, bütün şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diledi. Afrin operasyonuna da değinen Bakan Kaya:

"İçeride ve dışarıda terör örgütleriyle mücadele eden, vatan topraklarını koruyan kahraman Mehmetçiğimizi de Rabbim muhafaza eylesin. Bu vatan topraklarında bin yıldır biz kardeşlik ve barış içinde yaşıyoruz ama vatanımızı korumak için binlerce şehitler verdik, hepsini rahmetle minnetle yad ediyorum. Şehitlerimizin aileleri bizlere emanet, nasıl ki bu vatan toprakları şehitlerimizin bize emaneti ise canımız pahasına da olsa bu vatanı hep beraber koruyacaksak şehitlerimizin emanetini de bizlere emanet olarak görüyoruz. Bakanlık olarak biz her zaman şehit ailelerinin yanlarındayız, gazilerimizin yanlarındayız. Bu vatan için canlarını veren şehitlerimizin ailelerine sahip çıkmak bizim için çok büyük onur, şerefli bir görev, onlara sahip çıkmaya devam edeceğiz" dedi.

'Her çocuğumuzun yeri okuldur' diyen Kaya, “ Çocuklarımızın her birinin çok iyi bir eğitim alması için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz, okulun yapımındaki katkılarından dolayı Türk-İş'e ve Soma Belediyesine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Kaya, bu okulda yetişecek öğrencilerin ülkenin geleceğine yön vereceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakan İsmet Yılmaz da okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Türkiye'nin düne göre çok daha refah içinde olduğunu belirten Yılmaz:
"Bizler bu ülkede huzur içinde, barış içinde ve kalkınmış bir ülkede ay yıldızlı bayrağın altında başımız dik alnımız açık yaşayalım diye Türkiye'nin dört bir tarafında bu topraklar için can verenler oldu. Türkiye'nin yarını daha iyi olsun diye kimi maden ocaklarında, kimisi baraj, kimi yol yapımında, kimi Fırat Kalkanı'nda kimisi Zeytin Dalı Harekatı'nda sırf bu ülkenin insanları daha iyi, özgür yaşasınlar diye canlarını veriyorlar. Bu vatan için bu millet için can veren şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Gazilerimize de sağlık ve sıhhat içinde uzun ömürler diliyorum" dedi.

Yılmaz, bir insanın veya kurumun yapabileceği en iyi hizmetin eğitim olduğunu, eğitimin her işin başında geldiğini vurguladı.
Yılmaz, Türkiye'nin dört bir yanında kaliteli eğitim verebilmek için altyapı çalışmalarını tamamlamak üzere olduklarını, yeni yapılan dersliklerin de tamamlanmasıyla 2019 yılı sonuna kadar ikili öğretimi kaldıracaklarını söyledi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay da burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde okullar yaptırdıklarını bunlardan birinin de Soma'da olduğunu belirtti.

Atalay, Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na değinerek, şunları söyledi:
"Güvenlik güçlerimiz canları pahasına bir mücadele içindeler. Onlar orada o mücadeleyi yapmazlarsa biz burada bu etkinliği yapma imkanımız yok. Başka Türkiye yok, başka ülke yok. Türkiye yoksa ne sendikacılık var ne parti var, ne devlet var, ne gazeteci var ne televizyon var. Onun için hepimizin birinci önceliği Türkiye'den yana olmak”.
Konuşmaların ardından bakanlar ve protokol üyeleri okulu gezdi, öğrencilerle sohbet etti.

Bakanlar Soma Maden Şehitliğini Ziyaret Etti
Bakan Kaya ve Bakan Yılmaz Madenci Şehitliğini ziyaret etti. Maden şehidi yakınları tarafından karşılanan bakanlar ailelerle sohbet etti, acılarını paylaştı. Daha sonra bütün mezarlara karanfil bırakan Bakan Yılmaz ile Kaya, Maden Şehitliği Anıtı önünde saygı duruşunda bulundu.
İki bakan şehitler için Kur’an-ı Kerim dinleyerek dua etti.

28 Şubat 2018 Çarşamba

İlgili Video Galeri
İlgili Foto Galeri
Tasarım / Kodlama : Norm Yazılım