Bakan Soylu Soma Maden Şehitliğini Ziyaret Etti

8
Bu habere ait 8 fotoğraf var.
İlgili Fotoğraf Galerisi için tıklayın
Haber / Duyuru13 Mayıs 2016 Cuma

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Soma'da maden şehitliğini ziyaret etti. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, sendikamız Genel Başkanı Nurettin Akçul ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, sendikamıza bağlı şube başkanları ve yöneticilerinin de bulunduğu ziyarette basın toplantısı düzenlendi.

Bakan Soylu yaptığı konuşmada 2 yıl önce yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden şehitlerimizin Türkiye için önemli bir ders olduğunu belirterek, "Esas sorumluluğumuz özellikle iş yerinin, işin sağlığı, güvenliği konusunda adım atmak, birlikte omuz omuza bir mücadeleyi vermek, bir daha böyle bir tabloyla karşı karşıya kalmamaktır." dedi.

Şehitliğe karanfil bırakırken duygulu anlar yaşayan Soylu,  vatandaşlara maden şehitleri için dağıtılan lokmadan ikram etti. Bakan Soylu ve sendikamız yöneticileri buradan bir şehit ailesinin evini ziyarete gitti.

Daha sonra sendikamız Ege Bölgesi 1 No'lu Şubeyi ziyaret eden Bakan Soylu, yılbaşını Zonguldak'ta ocakta geçirdiğini hatırlatarak, madencilerin evlerine helal lokma getirmek için hangi zorluklar içerisinde çalıştıklarına bir kez daha şahit olduklarını aktardı. Genel başkanımız Nurettin Akçul Bakan Soylu’ya ziyaretinden ötürü teşekkür ederek  madenci heykeli ve pastonu hediye etti.

Türk-İş Genel Başkanı Atalay da  Türk işçi hareketi ve madenciler adına Bakan Soylu'ya Soma ziyareti için teşekkür etti.

13 Mayıs 2016 Cuma

İlgili Foto Galeri
Tasarım / Kodlama : Talha