1 Mayıs'ta Tandoğan'dayız

Haber / Duyuru27 Nisan 2017 Perşembe

Bu sene 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı için Türk-İş’in kararı doğrultusunda miting alanımız Ankara Tandoğan meydanı seçilmiştir. Türk-İş, 1 Mayıs mitingi için araç güzergahları, otobüs park yerleri ile alana giriş sırasında, AKM içinde fuar düzenlenmesi nedeniyle bazı değişiklikler yapılacağını belirtmiştir. Bu değişikliğe göre,

Ankara dışından gelecek otobüslerin ön cam içine  dosya kağıdı büyüklüğünde bir Türk-İş amblami ile üzerinde gelinen il ve ilden katılan sendikanın adının belirgin bir şekilde görüldüğü yazı asılacaktır.“Ankara dışından gelen araçlar, 1 Mayıs Pazartesi günü en erken 07.30’da arama noktalarına alınacaktır. Bu 07.30’dan önce gelen araçlar, kent girişindeki dinlenme tesislerinde söz konusu saate kadar bekletileceklerdir. 

Ankaraya gelen araçlar,  Ankara'ya İstanbul yolundan çiftlik kavşağı, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı ve Akköprü kavşağından geçerek İstanbul caddesine girecekler ve burada Kazım Karabekir Caddesi kavşağında  AKM metro durağı önünde  üyelerimizi indireceklerdir.  Boşalan otobüsler istanbul caddesinden karşıya devamla ilk cadde olan Cumhuriyet caddesinde sağa dönüp, köprü üzerinden geçip Hipodrom caddesi üzerinde (Ankara Büyük Şehir Belediyesi karşısı) gidiş yönünde sağ tarafta cadde kenarındaki boşlukta park ederek miting bitimini bekleyeceklerdir. Araçlar fuar nedeniyle, Hipodrom-Atatürk Kültür Merkezi alanına park EDİLMEYECEKTİR.


Yürüyüş korteji saat 10.00civarında civarında Kazım Karabekir caddesinde AKM giriş kapısı önünde Türk bayrağı ve Zeybek alayının arkasında oluşturulacaktır. Alan girişti X-ray cihazlarından geçişte gecikme yaşanmaması ve geçişlerin güvenlik içinde yapılması için şube başkan ve yöneticilerinin geçiş sırasına üyelerimize yardımcı olmaları istenmiştir.

Mitinge sırt çantası, büyük el çantası, bavul, torba ile giriş yapılamayacaktır. Miting sonrasında, Ankara dışından gelen üyelerimiz alana girdikleri noktadan, geri giderek Hipodrom caddesi kenarında bekleyen araçlarına bineceklerdir.

Ankara içinden mitinge katılacak olan şubelerimiz ve üyelerimiz, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı tarafındaki arama noktasından geçerek mitinge katılabilirler. Nispeten küçük diğer bir arama noktası da De Gaulle caddesi girişi Beşevler Fen Fakültesi tarafında kurulacaktır. Miting alanına Gençlik caddesi ve Anıtkabir yönünden giriş ve çıkış kesinlikle yapılmayacaktır”.

27 Nisan 2017 Perşembe

Tasarım / Kodlama : Norm Yazılım