1 Mayıs'ta Alanlardaydık

10
Bu habere ait 10 fotoğraf var.
İlgili Fotoğraf Galerisi için tıklayın
Haber / Duyuru03 Mayıs 2016 Salı


1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı Çanakkale’de ve Türkiye’nin dört bir yanında coşkuyla kutlandı. Konfederasyonumuz Türk-İş bu sene 1 Mayıs’ı Çanakkale Savaşları’nın 101. Yıldönümü nedeniyle Çanakkale’de kutlama kararı almıştı. Etkinliğe sendikamız adına Genel Sekreter Tamer Küçükgençay, Genel Teşkilatlanma Sekreteri Yasin Karatay, Genel Eğitim ve Araşt. Sekreteri Ahmet Çümen katıldı.

Türkiye’nin çeşitli illerinden binlerce işçinin katıldığı Bayrama sendikamıza bağlı şubelerden Soma şubesi, Ege Bölgesi şubesi, Ege 1 No’lu şube,Hisarcık şubesi, Kırka şubesi, Kütahya şubesi, Elbistan şubesi, Çeltek şubesi, Yatağan şubesi , Marmara şubesi yöneticileri ve üyelerimiz katıldı.

Miting alanına kortejler halinde yürünmesinin ardından Türk-İş Genel Başkanı burada bir konuşma yaptı. ‘Teröre rağmen alanlardayız’ diyen Atalay konuşmasında işçi ve emekçilerin çalışma hayatıyla ilgili sorunlarına değindi. Konuşmanın ardından Atalay ve sendika başkanları, işçilere karanfil dağıttı.

Ankara’daki 1 Mayıs kutlamalarına ise sendikamız adına Genel Başkan Yardımcısı Gülahmet Güven katıldı. Ankara’daki kutlamalara da yoğun katılım sağlandı.


03 Mayıs 2016 Salı

İlgili Foto Galeri
Tasarım / Kodlama : Talha