Toplu İş Sözleşmesi İçin 5.Buluşma

22 Temmuz  2013 Pazartesi

AA

Hükümet ile Türk-İş arasında devam eden kamu kesimi toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin 5'incisi yapıldı.

Hükümet ile Türk-İş arasında devam eden kamu kesimi toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin 5'incisi yapıldı.Kamuda çalışan 185 bin işçinin ücret ve sosyal haklarına yapılacak zam miktarının belirlenmesi için Türk-İş ile Hükümet arasında yürütülen görüşmeler 19 Temmuz Cuma günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında gerçekleşti.


İlk görüşmede Türk-İş, en düşük işçi maaşının bin 800 lira olması ve işçilere birinci 6 ay için yüzde 10 zam verilmesi başta olmak üzere taleplerini Hükümet tarafına iletmişti. İkinci görüşmede, düşük ücretlerin yükseltilmesi, ücret zammı ve sosyal yardımlar konusu müzakere edilirken, üçüncü görüşmede Hükümet, bin 800 liranın altındaki maaşlara 150 lira iyileştirme ve birinci altı ay için yüzde 4, ikinci altı ay için ise yüzde 3 zam teklifini sunmuştu.


Yaklaşık 1 saat süren görüşmede, tarafların karşılıklı olarak tekliflerini birbirine ilettiği, Türk-İş'in sunulan teklife karşı süre istediği bildirildi.

Ayrıca Türk-İş, Başkanlar Kurulu'nun toplantı sonrasında kendi arasında toplanacağı ve değerlendirme toplantısı yapacağı da öğrenildi.


6. buluşma 23 Temmuz'da


Hükümet ile Türk-İş arasında devam eden kamu kesimi toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin 6. buluşmasının 23 Temmuz Salı günü yapılacağı bildirildi.


Kamuda çalışan 185 bin işçinin ücret ve sosyal haklarına yapılacak zam miktarının belirlenmesi için Türk-İş ile Hükümet arasında yürütülen görüşmelerin 6'ıncısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında yapılacak.


AA
22 Temmuz  2013 Pazartesi

Tasarım / Kodlama : Norm Yazılım